logo fachr

 

 
 Email

FACHR s.r.o.

Vrchoviny 41

Nové Město nad Metují

fachr.les@seznam.cz

Phon

+420 608 779 100

+420 775 791 102

 

Služby - Výkup pozemků, lesů

Vykupujeme lesní pozemky po celé ČR - se zásobou i již vytěžené!

V podstatě máte dvě možnosti, jakým způsobem Váš les prodat. První možností je, že celou agendu prodeje za Vás uděláme my, druhou možností je, že všechna potřebná potvrzení si na úřadech a institucích obstaráte sami.

1. Vše nechám na odbornících

Kompletní agendu prodeje lesa za Vás můžeme vyřešit my. Vzhledem k našim obrovským zkušenostem to bude pro Vás ve finále i jak časově, tak cenově výhodnější. Stačí, když nás poptáte a my se o celou transakci postaráme. Jediné, co od Vás budeme potřebovat, jsou čísla parcel, katastrální území a plná moc.

2. Vše si zařídím sám

Pokud chcete celou agendu podstoupit sami, níže dáváme podrobný návod, kde získat potřebné dokumenty.

  • Podstatnou skutečností je, zda-li máte k dispozici veškerou dokumentaci k lesu. Do této dokumentace můžeme zahrnout "Lesní hospodářský plán" (LHP) případně "Lesní hospodářskou osnovu" (LHO), přičemž součástí by měla být porostní mapa. Pokud tyto dokumenty nemáte, je možné jejich zapůjčení či pořízení u Vašeho odboru životního prostředí na místním Městském či obecním úřadě s rozšířenou působností. Pokud nevíte, ke kterému úřadu Váš les spadá, tak danou informaci zjistíte u "odborného lesního hospodáře", který má ze zákona povinnost dozoru nad Vaším lesem. Z velké části se jedná o Lesy ČR s.p.
  • Druhým dokumentem je aktuální "list vlastnictví" (LV). Tento dokument dostanete na katastrálním úřadě, případně na každé pobočce Czechpoint.
  • V momentě, kdy je vše potřebné obstaráno, dochází k podpisu smlouvy. V rámci podpisu smlouvy budou vyplaceny peníze (hotovostí či převodem na účet). Kupní smlouvu poté vložíme do katastru nemovitostí, kde se zapíše a majetek je převeden do našeho vlastnictví.

fachr prace v lese09

houba

les

lesnicke prace